Esküvői ruházat

Esküvői ruházat

Így alkotok: Az első találkozástól a kész ruháig.

Általában az első kapcsolat egy telefonhívás. Egy korábbi megrendelőm leendő menye jelentkezett be, hogy menyasszonyi ruhát szeretne. Megbeszéltük a személyes találkozás időpontját és kértem, hogy szedjen össze minden elképzelését, elvárását a ruhával kapcsolatban. Ha van esetleg olyan kép, képek, amelyek valami miatt tetszenek neki, azt hozza magával.

Az első személyes találkozás: A méretvételen és a fazon megbeszélésén kívül rendkívül fontos az illető megismerése, személyisége, habitusa, hogy a lehető legjobban „rászabott” ruhája legyen. Körülbelüli elképzelése volt a fazonra. Keleti ihletésű esküvői ruhát képzelt magának, de mindenféleképpen „magyar módra”. Az anyagát illetően pontosan tudta mit akar. Összegyűjtöttem a lehető legtöbb információt. Abban maradtunk, hogy ezek alapján készítek pár tervet, amit interneten átküldök és kiválasztja a számára legmegfelelőbbet.

Tervezés folyamata: Információgyűjtés: Az interneten képek nézegetése, gyűjtése az elmondott elképzelés alapján. Ezekből egy válogatás összeállítása és elküldése a megrendelőnek, hogy jelölje meg a számára szimpatikus fazonokat, részleteket. Ez után jöhet az ötletelés és ezek vázlatrajzban való megjelenítése. Újabb üzenetváltás, hogy jelölje meg azokat a rajzokat, amelyek szimpatikusak a számára. Ez a folyamat addig zajlik, amíg ki nem alakul a végleges fazon.

A ruha készítése: Az elfogadott terv alapján elkészítem a szabásmintákat és próbaanyagból, molinóból, az első próbát. Tulajdonképpen ez a második alkalom amikor személyesen találkozunk. Feladom az összefércelt próba ruhát és ellenőrzöm a testhez állóságot és elvégzem a szükséges igazításokat. A vevő megnézi, hogy a terv és a valóság az elképzelése szerint alakult-e. Az észrevételeit lejegyzem, lefényképezem a próbát. Megbeszéljük a következő alkalmat, amikorra a módosításokat elvégzem. A próbán tapasztaltak alapján módosítom a szabásmintát és elkészítem a második próbát. Ha csak apró igazítás volt akkor a végleges anyagból, ha sok, akkor újabb molinó próba. Ebben az esetben újabb molinó próba, mert a hímzés díszítéseket még a kiszabás előtt kell az anyagra elkészíteni. Ez után már csak minimális igazításra van lehetőség. A próba folyamat is addig zajlik, amíg mindketten elégedettek nem leszünk a ruhával. Ebben az esetben még egy boleró is volt a ruha kiegészítője hűvösebb idő esetére. Külön feladat volt a hímzések helyének és az anyag hímzőkeretbe fogásának megtervezése. Elvittem a hímzőhöz a nagyolva kiszabott alkatrészeket és megrendeltem a hímzést. Ez után következett a szabás és varrás. Befejezés előtt még egy biztonsági próba, hogy az esküvőn minden a helyén legyen. Utolsó lépés a gombozás, majd a ruha átadása.

Női esküvői

Tervezés

Így készült

Az elkészült ruha

Együttes

Esküvői alkalomra terveztem ezt az együttest. Modern stílusú, de részleteiben múltunk stílusjegyeit is felfedezhetjük benne.  Ehhez a ruhához készült egyedi paszományos gombokkal Tóth János műhelyéből.

Eskövői kaftán

Egy esküvői alkalomra tervezett és készített kaftán.

Páros esküvői

Érdekes feladat, amikor egy párnak kell terveznem és készítenem ruhákat. Legyen összhang, harmónia, de ne legyenek egyformák. Ízelítőnek két esküvői pár.

Egy Balatonfelvidéki pár

Egy pestmegyei pár

Ötletelés
Elfogadott tervek
Kész ruhák
Az esküvőn

gyula@gyulaszabo.hu

+36 30 932 1647

Budapest, Közraktár u. 12b, 1093

Telefonhívás